WordPress İçin Kategoriye Özel Yazı Sayfası

4

Bi zaman kendi yaptığım temalardan birini kullanırken bazı kategorilere ait yazılara farklı stiller uygulamam gerekmişti, bugün başka bir arkadaşa daha lazım olunca paylaşmak istedim.

Öncelikle single.php kodlar gibi istediğiniz kategoriye özel single.php sayfasını kodlayıp yeni bir isim veriyorsunuz (örn: wordpress.php) ve tema dosyasının içerisine kaydediyorsunuz.

Sonrasında single.php sayfasını açıp en başına aşağıdaki kodu yazıyorsunuz;

<?php
if ( in_category('catslugname') ) {
include 'wordpress.php';
} else {
?>

Koddaki catslugname yazan yeri kendinize göre düzenleyip single.php’nin en son satırında da php kodunu <?php } ?> şeklinde kapatıyorsunuz.

catslugname nedir?: http://prntscr.com/ar1dlf

PAYLAŞ
Önceki İçerikKimlik Bilgilerinin Çalınması Nedir, Ne Değildir?
Sonraki İçerikSadece Dış Linklere Stil Uygulama
Elektronik Haberleşme okuyorum. HTML/Css, az çok php ve biraz da Jquery bilen, müzik üretebilen, grafik tasarım konularında iddaalı birisiyim. Kişisel, tasarımsal ve diğer kategorilerde yazılar yazmaktayım

4 YORUMLAR

    • Özetle istediğin sanıyorum şu; her kategoriye farklı düzen. Onun da yolu şudur; category.php veya archive.php kodlar gibi yeni bir php dosyası hazırlayıp adını category-CATID.php yapman yeterli. CATID yazan yere ilgili kategorinin id’si gelmeli, onu da şuaradan öğrenebilirsin: http://prntscr.com/auq8o8

CEVAP VER