YORUM YOK

Her şeyimiz Babalarımız!

7 Haziran 20173 dk'da okunur

Babalar gününde bizlere emek veren insana, babaya hediye almayı unutmayın!

Baba kelimesi ve sıfatı, hayatımızı etkilen, ilk öğrendiğimiz şeydir. Yapısal olarak baktığımızda kelimenin basit olmasına özen gösterilmiş sanki. Belki de kullanımı ve ezberlemesi kolay olması için ikilem halinde tasarlanmış bir kelimdir. Hayatımızı o denli etkileyen bir insana bu kadar basit bir isim konulmasının sebebi ise tamamen anne baba arasındaki rekabetten kaynaklanmaktadır.

Çocuğun ilk anne mi baba mı diyeceği çifteler arasında en büyük tartışma olgularından birisi. Baba kelimesinin anlamına fazla takılmadan, sıfat anlamına bakmak gerek. Doğduğumuz günden bu güne, bizlerin hayatında önemli rol oynayan, tercihlerimize fikirleri ile yön veren, toplumsal ve kültürel faktörlerde öncümüz olan ve bizlere her zaman destek olan babalarımızdır. Babalar günü ise; hayatımızda bu kadar önemli rol oynayan bir insanın, senede bir kere baba olduğu için mutlu olmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Baba kelimesi ne kadar yumuşak bir kelime olsa da, babalar sert adamlardır! Kimi zaman çocukturlar, çocuklarının yanında, kimi zaman tam anlamı ile babadırlar, söz konusu çocuklarıysa. En mutlu anlarınıza ve en zor zamanlarınıza eşlik ederler, adımlarınızda. Fedakarlık denilince de üstüne kimse tanınamaz.

Babalarımızı senede bir günde olsa mutlu etsek olmaz mı? Baba olmanın mutluluğu çocukları doğduğunda başlar gerçi. Çocuklarının her doğum gününde babalık duygularını derinlemesine yaşarlar, Babalar günü de böyle bir gündür. Babalık duygusunu doruklarında yaşatmak için babaya hediye alma zamanı! Her sene Haziran ayının üçüncü haftası kutlanan babalar gününde, bu sene ne alacağınıza karar veremediyseniz buldumbuldum.com imdadınıza koşuyor.

Babalar günü hediyesi denilince aklınıza yüksek maliyetli ürünler gelmesin. Çeşit çeşit üründe, uygun fiyatlarla, yüzlerce ürünü sergileyebileceğiniz buldumbuldum.com’da babalarınızı sevindirecek her türlü hediyelik mevcut. Bu ürünler içinde filtreleme yapabilir ve gerçek anlamda en uygun ürüne ulaşabilirsiniz. Hediye kelime anlamı olarak, aklımıza lüks bir şeyler getirse de, hediyenin fiyatı, ucuzu, pahalısı olmaz! İhtiyaçlar doğrultusunda planlanabilir ve bütçeye göre hazırlanabilir. Önemli olan hediyenin uygun kullanımı destekleyen bir yapısı olması ve sizleri hatırlatmasıdır. Her gün kullanılan bir anahtarlı, sizleri babalarınıza her gün hatırlatacaktır ya da aynı şekilde her zaman bakacağı bir saat. Babaya hediye alırken dikkat etmeniz gereken anlam yüklü hediye almaktır.

Bir kol saati gerçek manada anlam yüklü olup, zamanın ne kadar hızlı geçtiğini, çocuklarının ne kadar hızlı büyüdüğünü ve onların bu hediye ile zamana ve onlara ne kadar değer verdiğini gösterecektir. Fakat kısıtlamamak gerek, faklı, enteresan ve yenilikçi bir şeyler de sunulabilir. Karar vermesi zor olmayan bir olaydır aslında babaya hediye almak, babanızın zevklerini göz önünde bulundurduğunuz takdirde bolca seçeneğe sahipsiniz.

Mesela aksesuar ilgi duyan bir babaya kol düğmesi, müziğe ilgi duyan babaya sevdiği sanatçının bir albümü ya da konser bileti, süs eşyalarına ilgi duyan bir babaya her gün göreceği ve bakmayı seveceği bir pipo seti olabilir. Ne alacağınıza karar vermeden önce babanızın zevklerinin analizini yapmayı ve buldumbuldum.com’a bakmayı unutmayın. Babalar gününe az kaldı, haydi durmayın!

 

Yazıyı beğendiyseniz abone olabilirsiniz!

Epostanızı bırakırsanız bu blogdaki her yazı size bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir