11 YORUM

Amatör Oyunum: Mayın Tarlası

20 Aralık 20151 dk'da okunur

Bilgisayar kategorisinin 2. yazısı olmayı hakedecek düzeyde iyi bir oyun olduğunu düşünmüyorum pek ama, hem blogdaki aktif olamayışlarım hem de programlamaya merakım oyun biter bitmez itti beni buralara kadar.

Şimdi, neden? Ne gerek vardı? Bence de öyle ama 2 yıllık okulu 5.yılımda bitirebilmem için bu ödevi yapmam gerekiyordu (artık blogda küfürlü yazamıyorum, öğretmenler, hocalar okuyor olm). 2.sınıf Nesne Tabanlı Programlama dersinden geçebilmemiz için ya yaptığımız projeye bilgisayar için bir arayüz çizmemiz gerekiyordu, ya da mayın tarlası o da olmazsa amiral battı oyunundan yapmamız istendi. Mayın tarlası işime geldi, amiral battı’yı daha evvel hiç oynamadım, mayın tarlası çocukluğumuzdan beri bizimle oysa.

Her neyse. Oyunun “Hakkında” kısmına tıklayınca zaten göreceksiniz ne için yaptığımı. Toplam 100 bölge, 30 tehlikeli, 70 relax bölge mevcut. Ama siz buna rağmen tek seferde mayınlı bölgeyi bulursanız, kuru yer kalmıştır.

Programın indirme butonu aşağıdadır. Proje dosyalarını da yayınlamayı düşünüyorum ama Pazartesi günü ödevi teslim ettikten sonra yapayım bunu, malum sınıftaki zırtlanlar.. Oyunu açamayan arkadaşlar, hata aldıkları ekranda Ek Bilgi deyip çıkan ekranı takip ederek oyunu açabilirler. Olm valla virüs değil lan.

Mayın Tarlası İndir Kaynak Dosyaları İndir

arayuz

 

Yazıyı beğendiyseniz abone olabilirsiniz!

Epostanızı bırakırsanız bu blogdaki her yazı size bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sinanSinan dedi ki:

4 defa ard arda kırmızı buldum, kuru yer bırakmamıştım halbuki :S

Emrah Güngör dedi ki:

Oyunun mantığını anlamadım ben ya :) Normalde mayın tarlasında, mayın olmayan kutucukların çevresinde kaç tane mayın olduğu yazıyodu. Bu oyunda nerden yararlanıp bulucam anlamadım ben :) Ama görüntüsü çok güzel olmuş, eline sağlık :)

Tahsin S. dedi ki:

İşte yıllardır basit basit mayın tarlaları oynuyorsunuz, bir de böylesini oynayın diye.. :)

ponzo nicot dedi ki:

Bu oyunun mantıklı bir yönünü hiçbir zaman bulamadım, ben genelde rastgele tuşlara basarak oynuyorum :D mayın gelince gıcık olup bir daha deniyorum. Ama winwows’unkinden daha güzel olmuş. EA Games’ten teklif gelirse bu yorumumu unutma, bizi de gör. :))

Tahsin S. dedi ki:

Bu oyundan başka oyun yapar mıyım bi’daha Allah kerim.. Yorumun için de ayrıca teşekkür ederim, ben de rastgele basa basa oynuyordum bi mantığı olduğunu araştırırken farkettim :D

Mustafa dedi ki:

Başlamak için mükemmel bir seçim olmuş. Başarılarının devamını dilerim kardeşim.

Tahsin S. dedi ki:

Eyvallah usta, sağolasın

Burhan Nova dedi ki:

Hocam neden her yer kırmızı, elimi attığım yer BOM!

Tahsin S. dedi ki:

Besmele çekip tıkla bak düzelecek.