5 YORUM

Benden bana # 2: Sabaha karşı

3 Aralık 20195 dk'da okunur

Tam da Benden bana serisinin yazılacağı saatlere hoşgeldik, gecenin körü olmadan yazılmıyor bazı yazılar, belli seviye alkol oranı, aynı oranda kafein tüketimi, kafeinden hallice baş ağrısı, toprağında da karmaşa olan yazılar bunlar. Günışığından faydalanırken yazılmaz böyle yazılar amk bi yandan D vitamini bi yandan hüzün, mümkün değil, neyse, gecenin amınakoyduk daha yazıya girmeden.

Serinin ilk yazısını mayısta yazmışım, mayıstan bu yana ne haltlar ettiğimi ve bu saatten sonra da ne haltlar edeceğimi anlatmaya geldim çok da umrunuzdaymış gibi.

O parka gidiliyor, sebebi ne olursa olsun üzüntünü bir defa bir ağaca döktüysen o ağacın gölgesine kaçıyorsun yine gecenin kaçı, derdinin körü demeden.

Parkta bir ağacın arkasına saklanmaktan öte acizlik yok ya, keşke sana da anlatabilseydim beyim*. Umursamazlığına bir şişe patlatıp indiremedim camı çerçeveyi. Hücresine kadar ezberlediğim evin kapısından içeri giremedi ayaklarım, bunun ayıbı ikimizin beyim, bilmediğim evin camından sabaha kadar etil alkol salladım rakıya dönüşsün de haklı çıkasın diye, hak veremedim, büyüksün, affedersin. Sevmiyorsun değil de kendimi sevdirmeyi becerememişim gibi, büyüksün, onun için de affet. Beline doladığım hayalim kursağımda kaldı, hakkım helal olsun da aklıma geldikçe yutkunamıycam yıllarca. Hayal kırıklığı da olsa hatırandır en azından, teşekkürler beyim.

gibi’yim, hatırandır.

Bende işleri planlayarak yapamama gibi bir dert var. Evlilik teklifini mesela isterdim ki çok büyük prodüksiyonlarla edeyim, her hatırayı ince ince düşüneyim, gözünün takıldığı her dekorun içerisinden bir anıya dalsın, çok istedim. Gel gelelim planladığım gibi gitmiyor işler, kontrolü kaybettiğim noktalarda da isyanımı bastıracak cümleler kurdum. 10 Ekim günü alışveriş için çıktık evden, O’nun dediğine geldim. Kızım olsun çok istedim, kalbinin attığı ilk oğlanı yazsın da minik parmaklarını kırayım(kıyabilir miyim amk, saçmalama) diye bi defter aldım. İçine başından 2019’una kadar başımızdan geçmişleri yazıp kızıma aldığım defter aracılığıyla annesi olsun istediğim hanıma bir soru sordum, Karataş’ta kola-çiğdem yaparken. O da…

Sıkıntı şuydu ki soruyu 10 Ekim’de sordum, 12’sinde nişanımız vardı. Garantici yanım kahrola olm lan böyle işler son dakikaya bırakılır mı? Benim de bırakasım yoktu ama her şeyi de yazamıyoruz, teklifi neden 10 Ekim’de ettiğimi o park çok iyi bilir mesela, ya da SSK acili. Velhasıl geç oldu, güç oldu ama sonunda…

taktık yüzükleri
taktık yüzükleri

“Sen ne zaman evleneceksin?” krizi başlıklı yazımda bahsettiğim pozisyonda değilim, olmamam gerektiğine, o pozisyona birlikte de gelebileceğimize, böyle de her şeyin güzel olabileceğine ikna etti beni.

Artık düğün teyzeleri öyle sorular sormuyorlar Canımın İçi, hiç görmedikleri kadar mutlu gördüklerinden mi dersin, parmağımdaki yüzükten mi dersin bilemem de, sitemler haykırdığım sokaklarda güller üstünde yürütesim var seni.

yürür müsün?

Çok da bir mevzusu olmayan bu yazıya iddialı bir cümle bırakayım, 4 Aralık’tan sonra canınız bana emanet hanımlar ağalar(az evvel beyler beybiler yazdım da sildim geri, lan noluyo bana amk), rahat uyuyun! Evet, askere gidiyorum. Evimden 20 dakika uzaklıkta birliğime teslim olmama 1 gece kaldı. 6 ay boyunca patates soyarken, tuvalet temizlerken rahat uyutçam sizi. Amınakoyayım Karabağlar’da oturan adamın acemi birliğini Gaziemir çıkartmak ne? 25 TL yol parası yatıracaklarmış, lan 4 lira kentkart parası yatıraydınız İzban’la gitçem amk. Usta birliğine de Kıbrıs Şehitleri Ordu Evi’ne verirsiniz “Next Station Alsancak” anasını satim. 6 ay yokum, kaldı ki yolumuz da belli, evleniyoruz, benim olduğu kadar O’nun da olan bu yere artık Zeytin Hanım da yazılar bırakacak. Ne var, 3 yanı siyah olan evin bir duvarını pembeye boyamış olcaz, çok mu? Bence değil.

Dağıtıyorum, umarım toparlayabilirim. Bu yazıyı gecenin bu saatine bırakmak, odamı paylaştığım kuzenime büyük haksızlık ama yazmaya fırsatım olmazsa diye devam etmek istiyorum, senden de özür dilerim.

±15 yılımı bıraktığım ofisimden ayrıldım geçen cumartesi, askerlik sebebiyle. Muhtemelen döndükten sonra da kendi işimize, ca(ğ)nımız Frezya‘mıza, bir o kadar da Piksel‘imize yönelelim istiyoruz. Becerebildiğimiz işi sıkıp dolarını çıkaralım peşindeyiz. O sebepten şöyle cümlelerin kurulduğu bir gece bıraktık geride;

O gece yanımda olan-olmayan, o ofis vasıtasıyla hayatına dokunduğum arkadaşlarıma ve patrondan ziyade ağabeylik eden Senih Özay’a ithafen;

Hayatınıza temasım muhtemelen olumsuz yöndedir ama geride bıraktığım 15 yıl içerisinde hatırlandıkça gülmelik bir hatıranıza ortak olduysam, yaşıma başıma bakmadan bir bilgi öğretebildiysem ne mutlu bana. Size de ne mutlu, çünkü hatırlandıkça gülmelik yüzlerce güzel anım, sizden öğrendiğim yüzlerce bilgim var, hepsi sayenizde, tölere ettiğiniz binlerce hatam var, affedin. Büyüdüğüm yuvadan uçma vaktim gelmiş olsa da dostluğumuzun baki kalacağını hissettirdiğiniz için de iyi ki varsınız.

Senih Abi, ara ara uğrasam da az rakı içsek ya, benim de naaaaptığım belli değil…

Dağınık kafayla yazılmış darmaduman bir blog gönderisinin daha sonuna gelelim hiç istemiyorum, gel gelelim yazacaklarımı unuttum. Hatırlarsam Benden bana # 3 gelir, neresinden baksan kâr, ancak yazdıkça rahatlıyorum, gittiğim yerde de blog yazmaya fırsatım olmazsa diye Jedi figürlü hediye defter var asker yeşili donlar-atletler arasında, güç benimle olacak! Siz de kendinize iyi bakacaksınız, siz iyi bakmasanız da ben size 6 ay iyi bakıcam, en kötü ihtimalle 6 ay sonra görüşmek üzere tahsinbey.com sakinleri.

Eyvalla!

Gücün kiminle olduğu sikimde değil, huzur benimle olsun yeter.

Yazıyı beğendiyseniz abone olabilirsiniz!

Epostanızı bırakırsanız bu blogdaki her yazı size bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Peren dedi ki:

Yazsam mı yazmasam mı bilemedim yorum. Çünkü zaten seni hayırlamıştım 😂 ama olsun yazayım dedim bu yazıyı okuyunca yine. Bu kadar yakına gideceğini bilmiyordum mesela ve bir ilişkin olduğunu biliyordum ama nişanlandığından da haberdar değildim 🤭 affet beni. Çok tebrik ediyorum sizleri. Mutluluk sizlerle olsun. Blogun Zeytin hanımın yazılarıyla dolsun.
Tüm blog yazarları evleniyor yahut evlendi bile çoktan, bi yaşı gelmiş de kocamış ben kaldım sanırım 😄 neyse iyi yönünden bakalım turşuları bedavaya getireceğiz uzun bir süre. Bu arada videoyu yarım kesmişsin, gülümseyerek izliyordum ki, bitti. Ortam eğlenceli görünüyordu. Herneyse ben de buraya bir blog yazısı yazmadan evvel son bulsun bu yorum. Kendine dikkat et. Yeni yazılarında, sağlıcakla askerliğini tamamladığında, görüşmek dileğiyle Tahsin 👋

Tahsin S. dedi ki:

senin hakkında da hayırlısını dilerim, isterim “i said yes!” temalı fotolar göreyim instagramında 😃 iyi dileklerin için teşekkür ederim, kendine dikkat et, görüşmek üzere 🤘

Çok Logo Yaptığın Biri dedi ki:

Tez teskereler canım.

Tahsin S. dedi ki:

teşekkürler gülüm.

Askerlikle ilgili bölümde yarıldım… Seviyorum seni çocuk…

Bi daha askere gidersen “Abi ben gidiyorum” diye ara beni.
Sonra bi telefon görüşmesinde “Benim neden haberim yok laaaan!” dediğimde, abi blogda paylaştım ben demezsin. Blogdan bloğamı görüşüyoruz olum biz seninle.

Misal ben iki yıldır tek kelime yazamıyorum, yazamayışımın tüm sebepleri biliyosun, yaşadığım her şeyi biliyorsun. Davetiye getirdim, nikahıma geldin lan, napsaydım bende davetiye getirmek yerine blogdan paylaştım mı deseydim :)

Neyse hayırlısıyla gittin, hayırlısıyla da gelirsin umarım…

Hayat sana ufak büyük her adımında kocaman kocaman mutluluklar getirsin…