YORUM YOK

Dekoratif Duvar Kaplama Taşları: İstanbul Taşçı

13 Haziran 20172 dk'da okunur

Günümün büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçiriyorum, bu da ister istemez asosyalliği de beraberinde getiriyor. Günüm ağırlıklı olarak odamda geçtiğinden ötürü en azından odamı, sürekli zaman geçirdiğim yeri güzelleştirmek adına bir adım atmak istedim, mobilyalar tamam, sıra duvarlarda, duvarlarsa İstanbul Taşçı‘ya emanet.

Girip çıktığım iş merkezlerinde, ofislerde vs. yerlerde duvarlara dikkat ederim hep. Öyle alımlı yerlerde düz duvarlar yerine gösterişli taşlara yer veriliyor. Gösterişi doğallığında saklanan bu traverten, fayans, patlatma taş, file üstü mozaik vs. gibi çok çeşitli şekillerde işlenip evlerimizde ve diğer mekânlarda yerini almış. Biz gençler içinse söylediğim gibi düz duvarlar yerine monitör veya tv arkalarına mobilyalara uygun şekilde dizayn edildiğinde görsel anlamda büyük ölçüde güzellik katar. Maddi açıdan da cebe uygun olan bu dekoratif taşların tercih sebebi olmasının bir diğer sebebiyse dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları. Görsel olarak da hoş bir görüntü sağlamaya yardımcı bu taşlar patlatma taş, antik tuğla, fileli çakıl taşı, doğal mozaik taş gibi kendi içlerinde de kategorilere ayrılarak evinizin, ofisinizin, binanızın veya yapınızın gerek iç cephe, gerek dış cephe, gerekse yerleri için muhteşem görüntü elde etmenize yardımcı olacak ve bunu uzun vadede yapacak.

İstanbul Taşçı
İstanbul Taşçı

Özenle hazırlanan bu fileli çakıl taşlarının hazırlanışı esnasında muhteşem işçilik yatmakta. Bu taşlar, ülkemizde derelerin denize dökülen bölgelerinden tek tek elle toplanır, renklerine ve boyutlarına göre ayrılarak uygulamanın yapılacağı alana gönderilir. Tasarlanan proje deseninin her rengine 1/1 şablon hazırlanarak ustaları tarafından dizim işlemi tek tek yapılır. İşçilikten ziyade bir sanat olarak düşünülerek tasarlanan bu taşlar aşırı dekoratif zemin ve duvar kaplama ürünü olarak tercih edilir.

Fileli çakıl taşında olduğu gibi diğer taşların hazırlanışında da bu gibi ince işçilik yatmakta. Evinizin, ofisinizin iç veya dış cephe tasarımı için hoş görüntü elde edebilmek adına bu taşlar tercih edilebilir.

Bu işin üretimini yapan İstanbul Taşçı Kimdir Neler Yapar? İstanbul taşçı 2004 yılında kurulmuş an itibariyle 13 yıllık bir şirkettir. Antik tuğla (kültür tuğlası) ve Doğal patlatma taş imalatı yapmaktadır. Yanı sıra firma bünyesinde özel tasarım patlatma taşlar üretmekte. Üretim yeri Burdur-Bucak’dır. Merkez ve Depo İstanbul-Çekmeköy’dedir. Telefon: 0216 641 89 73 www.istanbultasci.com.tr info@istanbultasci.com

 

Yazıyı beğendiyseniz abone olabilirsiniz!

Epostanızı bırakırsanız bu blogdaki her yazı size bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir