10 YORUM

İzledim: Görümce!

3 Aralık 20162 dk'da okunur

3 gün daha geciksem son yazıyı yazalı tam 1 ay olacakmış, halbuki kendime sözüm vardı, ayda en az 3 yazı diye. Kendimi cezalandırma faslını Görümce’den sonraya bırakayım.

Konumuz: Görümce! Senaristi Gupse Özay’ın ofisimizin avukatının kızı olduğundan mütevellit ofisçe davet edildiğimiz İzmir galasına gittik Görümce’nin. Takdir etmek lazım efsane film yapmış Gupse abla.

Görümce – Özet

Annesi, babası vefat ettikten sonra hayatlarını birlikte devam ettiren eğlenceli abla-kardeş hikayesi, Yeliz ve Ahmet. Yeliz, kardeşi Ahmet’e aşırı düşkün. Bu düşkünlüğün sebebi biraz da annesinin vefat ederken Yeliz’e “kardeşin sana emanet” demesine dayanıyor. Hayatı boyunca Ahmet’in tüm kız arkadaşlarına hayatı dar etmiş Yeliz’in sınavı bu sefer Ahmet’in evlenme kararı aldığı Deniz. Yeliz, bu seferki sınavını kolay zannetse de işler pek yolunda gitmiyor, bu yüzden Yeliz ve arkadaşları çetin planlar yapmaya devam ediyor. Bu planlar devam ederken Yeliz’in kalbi İtalyan bir erkek için atmaya başlıyor. Eski nişanlısı tarafından aldatılan Yeliz, son aşık olduğu erkeğin de öyle olduğunu düşünmeye başlayınca sinirini Deniz’den çıkarıyor ve yaptığı son plan Deniz’in iş hayatını mahvederken Ahmet’i de çığırından çıkarıyor. Final sahnesi ve Demet Akbağ’ın sahnesi efsane yalnız.

Kıçı yere yakın!
Kıçı yere yakın!

Bu kadar spoiler yeterse film hakkında görüşlerimi de belirtmek istiyorum. Filmin komedisi aslında detaylara gömülü biraz. Bu bazen bir mimik, bazen beklenmedik bir hareket, beklenmedik tepki olabiliyor. Ortalarında gülmekten yanaklarım uyuşmuştu, sonlarına doğru kendimi ağlamamak için tutarken buldum. Film için yapılan bir röportajda Gupse abla, abisi evlenmeden önce gelin adayına çok çektirdiğini itiraf etmişti, hatta Instagram’da video da paylaşmıştı bununla alakalı. Bu filmi yengesinden esinlenerek yapmış. Söylemeden geçemicem ben Buğra Gülsoy’u hala “şerefsiz Güney!” olarak tanıyorum ve sanırım bu ne olursa olsun böyle devam edecek. Ayrıca Danilo Zanna tam bir manyak amk, çok samimi herif.

Filmin konusunu özetledim, kendi görüşümü de özetleyim; hem gülüp hem ağlamak sonra da “işte bu!” deyip salondan kahkahayla ayrılmak istiyorsanız gidin bu filme. Film vizyondan kalkana kadar en yakın arkadaşım kim tespit edersem onunla bir defa daha izlemeye gidicem bu filmi.

Fragman

 

Yazıyı beğendiyseniz abone olabilirsiniz!

Epostanızı bırakırsanız bu blogdaki her yazı size bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cem kazan dedi ki:

Gupse Özay’a sempatim var. Gelecekte Türk sinemasına damga vuracak isimlerden biri olarak görüyorum onu. Film anlattigin kadarıyla gidilesi :) Güzel bir paylasimdi.

Tahsin S. dedi ki:

Yatırımınızı güzel bir insana yapıyorsunuz, kesinlikle gelecekte Türk sinemasına damgasını vuracak, canı gönülden inanıyorum :)

Ayhan KORKMAZ dedi ki:

Gupse Özay ülkemizdeki kadın komedyen açığını kapatmaya aday gibi görülüyor. Olabilecek mi zaman gösterecek tabi :)

Tahsin S. dedi ki:

Çok isterim olsun, alışılmışın dışına çıkıyor, hemcinslerinin yapamadığını yapmaya çalışıyor tabi olumlu yorumlar kadar olumsuz yorumlar da alıyor. Umarım devam eder de kaliteli işler izleriz :)

Deliha’yı beğenmiş ve epey gülmüş biri olarak Görümce’ye de güleceğime inanıyorum. Türklerde gerçekten bu tür durumlar olduğunu bildiğim için de ayrı bir merakla gideceğim filme.

Tahsin S. dedi ki:

Kesinlikle memnun kalacaksın abi, güven bana ?

Senih dedi ki:

Sanıyorum kız epey yetenekli..Tahsin bey ..

suncool dedi ki:

Gupse Özay filmlerinde hakkını veriyor başarılarının devamın dilerim yazı için teşekkürler.

Geçtiğimiz az resmi olarak görümce olduktan sonra, hıım Gupse’nin şu filmini bir izleyeyim dedim. Ve izlerken çok eğlendim. Şimdilerde bizim gelini oradaki gibi bir görümce olmakla tehdit ediyorum ^^

Tahsin S. dedi ki:

Gelininiz, senin gibi bi görümcesi olduğu için çok sanslı ablacım :)