5 YORUM

İzledim: Kardeşim Benim

18 Eylül 20161 dk'da okunur

Çıktığı günden beri sırf eğlenceli bulduğum sanatçı Murat Boz için izlemek istediğim filmi nihayet dün gece izledim; Kardeşim Benim..

Film ailecek izlenebilecek kıvamda. Özellikle Murat Boz’un oyunculuğu, filmdeki karakteri çok hoşuma gitti. Düğün sahnesindeki A Be Kaynana şarkısını söylemeye başlayınca zaten bi’ gülmeye başladım. Adam sanki rol yapmıyor da gerçekten karakteri oymuş gibi davranmış film genelinde. Hatta bunun üzerine Beyaz Show’da şöyle bir konuşma geçmişti, role girip de çıkamayışının üzerine;

Bahsi geçen A Be Kaynana’yı da şöyle bırakıyorum;

https://www.youtube.com/watch?v=x-JzRHxz2Vo

Kardeşim Benim’in Konusu

Filmin konusundan da kısaca bahsedeyim. Yıllardır küs olan iki sanatçı kardeş. Büyük kardeş Hakan (Burak Özçivit) rock grubu solisti, küçük kardeş Ozan (Murat Boz) ise tam tersi hit şarkılar çıkaran bir sanatçı. Babaları düğün çalgıcısı olduğundan müzik ile küçük yaşta tanışmaya başlarlar. Daha sonra bir küslük yaşanır ve yıllar sonra babalarının cenazesinde bir araya gelirler. Babaları, vasiyetinde son kez abi & kardeş bir düğünde çalmalarını ister ve bir adres bırakır. Adrese gidildiğinde ise olayın çok farklı olduğu öğrenilir.

Kardeşim Benim Cenaze Sahnesi
Kardeşim Benim Cenaze Sahnesi

Film gerçekten konu ve oyunculuk açısından da çok iyi. Keşke 2. filmi çıkarsalar da bu sefer sinemadan izlesem dediğim ender filmlerden. Burak Aksak, Onur Ünlü filmleri dışında ilk defa bir filmi sevdim diyebilirim. Filmle alakalı tüm videolara bu linkten ulaşabilirsiniz.

Puan: 8/10

 

Yazıyı beğendiyseniz abone olabilirsiniz!

Epostanızı bırakırsanız bu blogdaki her yazı size bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Metin Bıyık dedi ki:

Sinemada arkadaş ortamıyla defalarca izlememe rağmen kıza yardım etmeleri ve iki kardeşin bir araya gelmesinde gözlerimin sürekli yaşarması filme bağlayan etkenlerden.

Tahsin S. dedi ki:

Final sahnesini sahnesini çok sevdim ben, Ozan’ın son anda çıkıp gelmesi falan..

Yunus dedi ki:

çok süper birşey bu

Erol Apaydın dedi ki:

İzleyip beğendiğim nadir sinema filmlerinden 1 tanesidir. Murat Boz’un oyunculuğu da sanatçılığı kadar iyiymiş :)

Ozan dedi ki:

harıka bence