Çıktığı günden beri sırf eğlenceli bulduğum sanatçı Murat Boz için izlemek istediğim filmi nihayet dün gece izledim; Kardeşim Benim..

Film ailecek izlenebilecek kıvamda. Özellikle Murat Boz’un oyunculuğu, filmdeki karakteri çok hoşuma gitti. Düğün sahnesindeki A Be Kaynana şarkısını söylemeye başlayınca zaten bi’ gülmeye başladım. Adam sanki rol yapmıyor da gerçekten karakteri oymuş gibi davranmış film genelinde. Hatta bunun üzerine Beyaz Show’da şöyle bir konuşma geçmişti, role girip de çıkamayışının üzerine;

Bahsi geçen A Be Kaynana’yı da şöyle bırakıyorum;

https://www.youtube.com/watch?v=x-JzRHxz2Vo

Kardeşim Benim’in Konusu

Filmin konusundan da kısaca bahsedeyim. Yıllardır küs olan iki sanatçı kardeş. Büyük kardeş Hakan (Burak Özçivit) rock grubu solisti, küçük kardeş Ozan (Murat Boz) ise tam tersi hit şarkılar çıkaran bir sanatçı. Babaları düğün çalgıcısı olduğundan müzik ile küçük yaşta tanışmaya başlarlar. Daha sonra bir küslük yaşanır ve yıllar sonra babalarının cenazesinde bir araya gelirler. Babaları, vasiyetinde son kez abi & kardeş bir düğünde çalmalarını ister ve bir adres bırakır. Adrese gidildiğinde ise olayın çok farklı olduğu öğrenilir.

Kardeşim Benim Cenaze Sahnesi
Kardeşim Benim Cenaze Sahnesi

Film gerçekten konu ve oyunculuk açısından da çok iyi. Keşke 2. filmi çıkarsalar da bu sefer sinemadan izlesem dediğim ender filmlerden. Burak Aksak, Onur Ünlü filmleri dışında ilk defa bir filmi sevdim diyebilirim. Filmle alakalı tüm videolara bu linkten ulaşabilirsiniz. Değerlendirmeye geçelim, adettendir.

Senaryo8
Oyunculuk9
Akıcılık8
Genel9
PAYLAŞ
Önceki İçerikInstagram Stories Özelliğini Chrome’da Kullanın
Sonraki İçerikSon Hafriyat – Emrah Serbes
Elektronik Haberleşme okuyorum. HTML/Css, az çok php ve biraz da Jquery bilen, müzik üretebilen, grafik tasarım konularında iddaalı birisiyim. Kişisel, tasarımsal ve diğer kategorilerde yazılar yazmaktayım

5 YORUMLAR

  1. Sinemada arkadaş ortamıyla defalarca izlememe rağmen kıza yardım etmeleri ve iki kardeşin bir araya gelmesinde gözlerimin sürekli yaşarması filme bağlayan etkenlerden.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi buraya girin