32 YORUM

Müşterisine Değer Veren Marka: KAFT

29 Nisan 20161 dk'da okunur

Birkaç ay evvel marka bağımlılıklarımla alakalı bir yazımda belirttiğim gibi tişörtlerimi birkaç yıldır yalnızca KAFT’tan alıyorum. Bugüne kadar ürün kalitesinde veya ürün teslimi sırasında herhangi sıkıntıya rastlamadım. Ta ki tee machine(3 al 2 öde) ile aldığım Dictatorship adlı tişörtü sipariş edene kadar.

Kaft’tan herhangi bir tişörtü almadan önce her fakir gibi tee machine aracılığıyla 3 tane tişört denk getirir tasarımlarına ısınmaya çalışırım. Denk geldi 3 tane sevdiğim tişört. Bunlardan birisi Dictatorship’ti. Tişörtler elime ulaştığında konumuza kahraman olan Dictatorship’in etek ve kol altında söküklüklere denk geldim. El yordamıyla çözülebilecek şeyler diye markayı da tek seferde kötülememek adına ses etmedim, olur dedim koydum kenara. Geçenlerde basic kategorisindeki düz renkli tişörtlerden almak için tekrar sepeti onayladığımda “ulan dur söyleyeyim adamlara, en azından haberleri olsun” düşüncesiyle iletişim formunu yıllardır KAFT’tan giyindiğimi, herhangi soruna şahit olmadığımı, yalnızca son siparişlerimden bir tişörtte ufak çaplı sökükler olduğunu belirttiğim basit bir metinle doldurup maili gönderdim. Devamı;

Screenshot_1
tahir’e aldırma, aldırma tahir’ê

Screenshot_2

Son siparişimdeki 2 basic tişörtün yanında KAFT, hediye olarak head slices tasarımlı tişörtü göndermiş. 40TL’lik bir tişört, abartılacak pek bir yanı olmayabilir, belki de markanın fanı olduğumdan büyütüyorumdur, mümkün. Kendilerine teşekkür içeren bir mail gönderemedim, bu yazı aracılığıyla kendilerine teşekkürlerimi sunarım.

KAFT güzel firma, KAFT gibi olun.

 

Yazıyı beğendiyseniz abone olabilirsiniz!

Epostanızı bırakırsanız bu blogdaki her yazı size bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Murat DİNÇ dedi ki:

Son zamanlarda bir çok firma bu şekilde davranışlar sergileyerek müşterisini mağdur etmiyor. Bu firmalardan birininde KAFT olması güzel. Hangi tişört tasarımları favorin yazsaydın bakardım zevkini merak ettim açıkçası Tahsin :)

Tahsin S. dedi ki:

Genel olarak Basic, Original ve Minimal kategorileri Murat :)

Emir Kenar dedi ki:

Ben de çok severim kendilerini. İlk aldığım kapşonluda aynı seninki gibi sökülmeler vardı kanka. Mail attım geri istediler ve yenisini gönderdiler. Daha çok sevdim. :D

Tahsin S. dedi ki:

Müşteri memnuniyeti konusunda baya başarılı adamlar, benden ne bir fotoğraf, ne tişört iadesi.. Hiç yani.

Berkay dedi ki:

Merhaba Tahir? ??

Berat Bozkurt dedi ki:

Bunun üzerine bende bir tane T-Shirt sipariş ettim ve 1 gün sonra kapımdaydı. Çok güzel çıktı ama sadece sitede gösterdiği renk ile fazla benzetemedim o kadar.

Bu Kaft’ı oldum olası çok sevdim. Tasarımları da güzel ama sanki daha fazla seçenek olmalı gibi. Bu arada ben de minimal kısma bayılıyorum.

Tahsin S. dedi ki:

Yeni tasarımlar ürettikçe eski tasarımlı tişörtleri Clearance etiketiyle daha düşük fiyata satıyorlar abi. Yani artsa da benzer temada tasarladıkları için aynı görünüyor olabilir.

Mertcan dedi ki:

Gerçekten müşteriye değer veren firmaların halen olması iyi bir şey.

Ayhan KORKMAZ dedi ki:

Bu gece gördüğüm ikinci bir markadan memnun blogger. Böyle markaları fazlasıyla görmek gerek. Her zaman Amazon’u örnek göstermeyeyim değil mi :)

Tahsin S. dedi ki:

Amazon bizim Türk firmalarına taş çıkartır orası ayrı konu ama Amazon kadar iyi niyetli firmalarımız da var tabi :)

Burak dedi ki:

Buradan basic t-shirtler almayı düşünüyorum bu aralar. Yazını okuduktan sonra daha bir alasım geldi.

Tahsin S. dedi ki:

Kesinlikle tavsiye ederim, hatta kazara Wonted Dark Blue tişörtünden 2 tane almıştım..

teknikbilimler dedi ki:

bende markaları övmeyi sevmem ama kaft cidden bu övgüleri hak ediyor bende 3 yıldır falan kullanıyorum ürün sıkıntısında hemen değiştiriyorlar umarım fiyatlar daha da artmaz :)

Tahsin S. dedi ki:

Ürün tipi değişirse fiyat artıyor, misal daha evvel 30 liraya aldığın tişörtün 50tl olmasının sebebi tişört tipinin değişmesinden ötürü. Oldschool Tişört bölümü hala uygun fiyatlarla tişört üretiyor :)

bu aralar karşıma çok fazla çıkmaya başlayan firma
kargalı tişörtü harika

Oğuz Alp Tan dedi ki:

“Müşteri velinimettir” stratejisi asla eskimemeli.

Müşteriye değer vermek zorundadır bir şirket. Lakin bunu halen yapamıyoruz..

Kitleweb dedi ki:

Ürün satan bir şirketin kesinlikle hizmet kolunda da etkili olması lazım. Yoksa satış tam anlamıyla yapılmış olmuyor. bir ürünü sattıktan sonra hadi eyvallah diyen bir şirketten uzak durmak lazım. Kaft’ı bu konuda bende seviyorum bir kaç alışverişim olmuştur ama yarı yolda bırakmadılar asla.

Murat Yazıcı dedi ki:

Kaft sen çok tatlısın ya :) Bende kendilerinden bir kaç bir şey aldım, hep memnun kaldım. Bir de şu maillere yazdıkları cevaplardaki tarz çok samimi. Ne cıvık ne de soğuk! Teşekkürler KAFT ;)

serkan yıldız dedi ki:

müşteriye değer vermemek işine değer vermemektir şimdiki alışverişlerde bilhassa internet alışverişlerinde bu konulara dikkat ediliyor gördüğüm kadarıyla umarım böyle devam eder

Kaft hem tasarımı, hem de verdiği hizmet kalitesi ile hakikaten farklılaşmayı başardı. Bu yüzden daha uzun yıllar hayatımızda olacakmış gibi duruyor :)

jcb Operatörü dedi ki:

Bende Kaft’tan tişört almıştım. Tasarımları güzel.

Ramazan dedi ki:

Bende Kaft’tan tişört almıştım. Tasarımları güzel.

İsmet dedi ki:

“Müşteri velinimettir” stratejisi asla eskimemeli.

Banner Yapma dedi ki:

Kaft başkadır, solmaz, yıpranmaz, çekmez, akarsız kokarsız ürünler üretiyorlar. Ben şimdiye kadar bi t-shirtü 2 ay giyebilmiş değilim, 2 yıldır kaft’tan aldığım tshirti eskitemedim.

Bilge dedi ki:

İnternet üzerinden pek thsirt yada buna benzer ürünler pek sipariş etmem deneyip üzerimde görmeyi daha çok seven biriyim.Birde E ticarette tekstil ürünlerinde sürekli oluşan hatalardan bahsedilir durulur sanırım buda gözümü korkutmuş olsa gerek.Ama Kaft ın size yaptığı bu jest beni gerçekten büyüledi diyebilir referansımı siz olarak görerek Kaft’dan alış veriş yapacağım umarım pişman kalmam :)

Saygılar servgiler.

İnanç dedi ki:

Samimiyet ve müşteriye verilen değer bu markada karşılığını bulmuş durumda. Son derece başarılı ve örnek olması gereken bir hareket…

Tamer dedi ki:

Merhaba çok ilginç ve çok yaratıcı bi fikrim var ve ilgili yerlerle görüşülürse inanılmaz gelir elde edilir.Bunu hayata geçirmek istiyorum güvenilir ve bu işler hakkında bilgisi olan biriyle hayata geçirmek isterim.

Rauf dedi ki:

Müşteri memnuniyeti konusunda baya başarılılar inşallah böyle devam ederler

Ramazan dedi ki:

kesinlikle başarılılar

Emre dedi ki:

“Müşteri velinimettir” stratejisi asla eskimemeli.