Teknoloji hayatımızın içerisinde oldukça geniş bir yer kaplıyor. Teknolojinin kazandırdığı cihazların kullanım yoğunluğu arttıkça, iş hayatımızda da pek çok yöntem yerini yeni metotlara bırakmaya başladı. Bunlardan biri de not alma yöntemidir. Kısa bir süre öncesinde kadar iş hayatında not almak için kalem ve kağıt kullanılırken günümüzde çok sayıda kişi dijital yöntemlerle not almayı seçiyor. Peki, siz not tutmak için hangi yöntemi tercih ediyorsunuz.

1- Dijital Yöntem

Dijital not tutmayı tercih edenlerin favorisi tabletler ve telefonlar oluyor. Gün boyunca her an ellerinin altında olan tabletlerin ve telefonların not alma uygulamaları pratik bir şekilde notların girişine olanak tanıyor. Samsung note bu uygulamaların en çok kullanıldığı cihaz modellerinden biri haline geldi. Notlar, hatırlatma araçları ile birlikte kullanılabiliyor ve toplantı gibi etkinlikler alarm yöntemiyle hatırlatılıyor. Dijital not alma yönteminin belki de en cazip yönü hatırlatma aracı uygulamasıdır.

Trello ya da Asana gibi dijital ortamda kullanılabilen planlama araçlarının mevcudiyeti de dijital yöntemi tercih edenlerin sayısında belirgin bir artış olmasını beraberinde getiriyor. Bu araçları bir nevi dijital bir ajanda gibi düşünebilirsiniz. Elbette bazı hesaplamaları otomatik olarak yapabiliyor ve bu yönüyle de kullanıcısını cezp edebiliyor.

2- Geleneksel Yöntem

Geleneksel yöntem kalem ve kağıt kullanımını zorunlu kılıyor. Uzun yıllar iş planlaması yapmak ya da not almak için ajanda kullananların birden dijital platforma geçiş yapması aslında pek kolay olmuyor. Günlük notlar için defter ya da bloknot kullanan ofis çalışanları çalışmalarında kendinden yapışkanlı not kağıtlarına da sıklıkla yer veriyor. Defter almak isterseniz şuraya bakabilirsiniz. Yapılan araştırmalar geleneksel not alma yöntemini tercih edenlerin dijital ortama güvenmedikleri için bu yöntemi devam ettirdiklerini gözler önüne seriyor.

Bir ayın iş planlamasının ve en önemi notların bulunduğu tabletin bozulması elbette her cihaz için geçerli bir risktir. İşte bu riski göze almak istemeyenler geleneksel not alma yöntemlerinden şaşmıyor. Bir diğer neden de kırtasiye malzemelerini kullanmaktan hoşlanıyor olmalarıdır. Zira dijital yöntemle not alan ofis çalışanlarının dahi mutlaka bir ajandası bulunur. Bu da kırtasiye malzemelerini kullanmaktan hemen herkesin az ya da çok hoşlandığını belgeler niteliktedir.

PAYLAŞ
Önceki İçerikCem Güventürk – Yine Öyle Hissettiğinde
Sonraki İçerikJoyetech E-Sigara Fiyatları
Elektronik Haberleşme okuyorum. HTML/Css, az çok php ve biraz da Jquery bilen, müzik üretebilen, grafik tasarım konularında iddaalı birisiyim. Kişisel, tasarımsal ve diğer kategorilerde yazılar yazmaktayım

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi buraya girin