9 YORUM

Her Temas İz Bırakır – Emrah Serbes

5 Ağustos 20162 dk'da okunur

Epey zamandır kafama göre bir kitap bulamıyordum. Açıkçası aramıyordum da. Saçma gelecek, kitap okumak için zamanım olmadığına inanıyordum Her Temas İz Bırakır aklıma düşene kadar. İşin aslı öyle değilmiş. Ama sonunda..

Okudum: Her Temas İz Bırakır

Sanatın her dalından Behzat Ç. konulu her şeyi okumak, izlemek istedim ki izleme kısmını tamamladım da. Dizinin tamamı, cep dizileri, sinemalar vs. Geriye kitapları kalmıştı ve tabi onlar da Emrah Serbes’in kaleminden.. Behzat Ç. ile ilgili bildiğim kadarıyla 2 kitabı var, bir tanesi bitirdiğim Her Temas İz Bırakır, diğeri Son Hafriyat.

her temas iz bırakır

Bolkafein’de birçok şeyin ilkini yaşıyorum, ilk defa kitap incelemesi yazıyorum mesela.

Kitap, diziye göre biraz daha yavaş ilerliyor. Kitabın başındaki bir olayı kitap sonunda anca çözdük mesela. Dizinin 1. bölümünde gerçekleşen intihar vakası da kitabın sonunda gerçekleşti.

Olaylar diziden de bilindiği üzere Ankara’da geçiyor, Cinayet Büro Amirliği’nde. Behzat Ç.; hayata karşı işlenen suçlar uzmanı. Abisi tarafından baskı görüp önceden de top koşturduğu İdman Ocağı’nda teknik direktör olması istense de O, işini bırakmak istemiyor. Zaman zaman tepedeki birileri olay örgüsünü karmaşık hale getirdiğinde bu işi bırakması gerektiğini düşünüyor ama asla icraate dökmüyor.

Kitapta bir intihar vakası yaşanıyor. Olaydaki intihar mektubundan çok fazla etkilendim, olay intihar değil de bir şaşırtmaca olsa da..

…..
intiharın yüceltilecek bir tarafı yok. yani zamanı gelince, kusura bakmayın arkadaşlar benden bu kadar demesini bilmeli. shakespeare doğum gününde ölmüş, ne güzel tesadüf!
ölümümden hiç kimse sorumlu değildir, dolayısıyla herkes de sorumludur diyebiliriz. evet, benden bu kadar. çiçek gönderilmemesi rica olunur. sağlıcakla kalın.

– Betül
…..

Bu kitaplık bu kadar. Fotoğrafta görülen diğer kitapları da okuyup onların da incelemesini buraya aktarmaya çalışacağım.

Satın Al

 

Yazıyı beğendiyseniz abone olabilirsiniz!

Epostanızı bırakırsanız bu blogdaki her yazı size bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Semanurkok dedi ki:

Kitapları çok merak ediyorum fakat bir sebepten dolayı okumayacağım. Yazını beğendim. Kalemine sağlık.

Tahsin S. dedi ki:

Okumama sebebinde haklısın tabi.. Teşekkür ettim.

Duygu dedi ki:

Behzat Ç tüm bölümleri yeni bitirmiş ve bittiğine üzülmüş ben birinin daha şu aralar Behzat la ilgilenmesine şaşırdım;) kitapları okumak hiç aklıma gelmemişti teşekkür aklıma sayende düştü. Blogunu yıldızlı geyikli kafelerdeki kafein oranlarını ararken buldum. Çok beğendim, eline sağlık!

Tahsin S. dedi ki:

İlginiz için teşekkür ederim :)

Ulan bir türlü kitap inceleme yazısı yazamıyorum ama neyse ki sen yazıyorsun, ben de senden okuyorum. Var ol :) Bu arada bence sen Alper Canıgüz de seversin.

Tahsin S. dedi ki:

O da sırada abi :)

osman dedi ki:

Google da kitap hakkındaki yorumları ararken yorumunuz denk geldi. sizin yorumunuza istinaden almaya karar verdim umarım beğenirim :)

Kıvanç dedi ki:

Bende bu kitabı okumak istiyordum. sizin makalenizi okuduktan sonra bende karar verdim. okuyacam bu kitabı.

Sivyus dedi ki:

Bazen kitabı okumak zor gelebiliyor, görsel daha akılda kalıcı olabiliyor.