Her Temas İz Bırakır – Emrah Serbes

9

Epey zamandır kafama göre bir kitap bulamıyordum. Açıkçası aramıyordum da. Saçma gelecek, kitap okumak için zamanım olmadığına inanıyordum Her Temas İz Bırakır aklıma düşene kadar. İşin aslı öyle değilmiş. Ama sonunda..

Okudum: Her Temas İz Bırakır

Sanatın her dalından Behzat Ç. konulu her şeyi okumak, izlemek istedim ki izleme kısmını tamamladım da. Dizinin tamamı, cep dizileri, sinemalar vs. Geriye kitapları kalmıştı ve tabi onlar da Emrah Serbes’in kaleminden.. Behzat Ç. ile ilgili bildiğim kadarıyla 2 kitabı var, bir tanesi bitirdiğim Her Temas İz Bırakır, diğeri Son Hafriyat.

her temas iz bırakır

Bolkafein’de birçok şeyin ilkini yaşıyorum, ilk defa kitap incelemesi yazıyorum mesela.

Kitap, diziye göre biraz daha yavaş ilerliyor. Kitabın başındaki bir olayı kitap sonunda anca çözdük mesela. Dizinin 1. bölümünde gerçekleşen intihar vakası da kitabın sonunda gerçekleşti.

Olaylar diziden de bilindiği üzere Ankara’da geçiyor, Cinayet Büro Amirliği’nde. Behzat Ç.; hayata karşı işlenen suçlar uzmanı. Abisi tarafından baskı görüp önceden de top koşturduğu İdman Ocağı’nda teknik direktör olması istense de O, işini bırakmak istemiyor. Zaman zaman tepedeki birileri olay örgüsünü karmaşık hale getirdiğinde bu işi bırakması gerektiğini düşünüyor ama asla icraate dökmüyor.

Kitapta bir intihar vakası yaşanıyor. Olaydaki intihar mektubundan çok fazla etkilendim, olay intihar değil de bir şaşırtmaca olsa da..

…..
intiharın yüceltilecek bir tarafı yok. yani zamanı gelince, kusura bakmayın arkadaşlar benden bu kadar demesini bilmeli. shakespeare doğum gününde ölmüş, ne güzel tesadüf!
ölümümden hiç kimse sorumlu değildir, dolayısıyla herkes de sorumludur diyebiliriz. evet, benden bu kadar. çiçek gönderilmemesi rica olunur. sağlıcakla kalın.

– Betül
…..

Bu kitaplık bu kadar. Fotoğrafta görülen diğer kitapları da okuyup onların da incelemesini buraya aktarmaya çalışacağım.

Satın Al

PAYLAŞ
Önceki İçerikİzledim: Beş Şehir
Sonraki İçerikKedi Milletini Anlamak.. // Fotogaleri
Elektronik Haberleşme okuyorum. HTML/Css, az çok php ve biraz da Jquery bilen, müzik üretebilen, grafik tasarım konularında iddaalı birisiyim. Kişisel, tasarımsal ve diğer kategorilerde yazılar yazmaktayım

9 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi buraya girin