44 YORUM

Selamın Aleyküm Dünya!

14 Temmuz 20154 dk'da okunur

Selamlar. Bolkafein’deki ilk yazım. Umarım bu blogu açmadan önce heveslendiğim gibi istikrarı sürdürür, kafamdaki bu blogla ilgili fikirlerimi hayata geçirebilirim…

Tanımayanlar için, ben Tahsin Sungur. tahsinsungur.com blogunun sahibiyim. Yani 2 3 hafta önceye kadar öyleydim. Sebebi ise bir türlü çözemediğimiz yüksek derece CPU kullanımı.. Düzeltmek için çaba gösteren arkadaşların tek tek isimlerini saysam sahur vaktine kadar yazarım sanırım. O yüzden o topa hiç girmek istemiyorum. Herneyse, epey uzun uğraşlar sonucunda da blogu toparlayamadığım için yeni blog açmaya karar verdim.

Neden bolkafein?

İnternet ortamında uzun süredir (yaklaşık 4 sene) biralife ismimle tanınıyorum, sebebinin zaten anlaşılabileceğini düşünüp esgeçiyorum. Neden biralife açmadığım sorusunu da şöyle cevaplayayım; Meraklısı illaki vardır, bira.fm adında bir internet radyosu vardı vakti zamanında. Epey bir süre takıldığım radyo (dedikodulara dayanarak söylüyorum) site adresinde bi’ alkol tipinin geçiyor olması, ve radyonun epey popüler olması. Yani nedir, popüler olmak iyi bi’şey gibi görünse de bi bakıma da kötü bir durum çünkü seveni kadar sevmeyeni de oluyor. Sanırım şikayet aldığından ötürü site kapanma kararı almış. Bunu alkolle beraber bira.fm’e de verdiğim 2 ay aradan sonra tekrar başlamak isteyişimle denk gelmiştim, yine hüsran yine hasret (ah yitip gider can yitip gider).. Amma uzatmışım.. Korkum, eski blogumu takip eden varsa alkolle aramın bayağı iyi olduğunu ve bunu bloguma da yansıttığımı biliyodur. Biralife.com aldığımı varsayıp, bi’ süre sonra ziyaretçiler/takipçiler sayesinde popülerleşip şikayet alma ihtimalini de düşününce devleti karşıma almak istemedim açıkçası. Böyle birşeyin olmama ihtimali de var elbet ama zaten hayatı diken üstünde geçen bir insan olarak bir de böyle bir risk almak istemedim. O yüzden gece gündüz Emir‘in başını ağrıtıp tahsinbey.com’un isim babası yaptım. Annesi yok, kendi kendine oldu bu site.

Turşu muhabbeti ne abi?

Siz sormadan kendi kendimle dalga geçicem, size bu zevki yaşatmıcam. tahsinsungur.com’dan kaçış ararken twitter adım Tahsin Bey olduğundan ötürü tahsinbey.com almak istedim. Mega Holding‘ten genç bir kardeşimiz(!) domaini alıp arkadaşının babasının turşucu dükkanı için harcamış. Sitenin iletişim sayfasından telefon numarasını bulup arkadaşa ulaştım. Aramızda geçen diyolog sonrasında ikna ettim.

Tahsin: Kardeşim merhaba.

Turşucu:Merhaba

Tahsin: Ben İzmir’den Tahsin Sungur. tahsinsungur.com sahibiyim. Sitede çözülemeyecek sıkıntılar çıkmaya başladığından ötürü yeni site açmaya karar verdim ve bunu twitter username’im olan tahsinbey.com şeklinde alacaktım ki sen alıp siteyi turşucu sitesi yapmışsın. Belli, araştırma da yapmamışsın, Tahsin Bey aramasını yaptığında ilk sayfa sonuçlarında twitter adresim ve diğer bilgilerim çıkıyor. Senden ricam bu siteyi bana devret, ben de sana tahsinbeytursulari.com’u alayım. Ne dersin?

Turşucu:Abi siteyi arkadaşımın babasına açtım, konuşayım, geri dönecem sana.

Eyvallah dedik, kapattık telefonları. 2 gün sonra tekrar konuştuk, sağolsun domaini boşaltmış yalnız siteyi bana devretmesi için gerekli olan transfer kodunu (epp) almadan. Hal böyle olunca domain süresinin dolmasını beklemek gerekiyordu ki bu da 2016 haziran demek. Olmadı. tahsinbey.com açtım. Ve bunun uyarısını twitterda da yaptım;

Turşucu meselesini yeni öğrenenlere dalga geçme hakkı tanımıyoruz, evvelden bilenlere de. Bugüne kadar geçilmiş dalgalarla idare edip gülüp geçebilirsiniz, bana yansıtan olursa twitim hala geçerliliğini koruyor.

Sosyal medyada tahsinbey.com etkisi

Peki bu blogda neler olacak?

Bu blogda yine kişisel konulara yer verilecek, kişisel konuların yanında tahsinsungur.com’da da olduğu gibi wordpress, webmaster, grafik tasarım paketleri, ücretsiz içerikler (warez olmayanlarından) ve çeşitli video, müzik, okuduğum/okuyacağım kitaplar, izlediğim/izleyeceğim filmler belirleyecek blogun içeriğini.. Yani temennim bu yönde. İnşallah sıkıntısız ilerlerim bu blogda da yıllanmış bi blogdan daha vazgeçmek zorunda kalmam..

Es geçersem hoş olmaz, blogun logosunu Ramiz Tayfur tasarladı, logo.psd dosyasını gönderdi, üzerinde oynamalar yaparak bu hale getirdim. Kendisine ve bu sitede hakkı geçen herkese teşekkürlerimi, turşucu muhabbeti döndürenlere de küfürlerimi sunar iyi geceler dilerim.

Selametle.

Dipnot: Merhaba Dünya! yazısı kasıtlı olarak silinmemiştir, diğer yazılar silinse de o yazı baki kalacaktır.

 

Yazıyı beğendiyseniz abone olabilirsiniz!

Epostanızı bırakırsanız bu blogdaki her yazı size bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mustafa Balcı dedi ki:

Hadi hayırlı olsun :)

Tahsin S. dedi ki:

Eyvallah Mustafa, sağolasın hacı.

Furkan DOĞAN dedi ki:

Hayırlı ve uğurlu olsun, daima takipteyim. Matrak bir blog olacak gibi bakalım ^^ Tema şahane bu arada.

Tahsin S. dedi ki:

Sağolasın Furkan, teşekkür ettim :)

Emir Kenar dedi ki:

Hayırlı olsun kanka. Uzun düşünceler sonrası güzel bir isim bulabildik sonunda. Turşuyla ilgili şaka yapmak isterdim de ağır küfretmişsin :D

Tahsin S. dedi ki:

Daha çok gençsin yapma kanka :)

kaanbey dedi ki:

Hayırlı Olsun Tahsincim. :D
Bence güzel oldu ya, devamı da güzel olacaktır. Haydi baalım. :) Ne diyeyim la, iyi yaptın yeni blog açtın falan işte, isim güzel tema güzel, şişür!!

Tahsin S. dedi ki:

Tek eksik içerik, onu da hızlı hızlı, kaliteli kaliteli.. Halledicez hacım sağolasın :)

Sezer dedi ki:

Kardeşim selamlar. Öncelikle ilk yorumlardan birinin sahibi olmak istedim. Yeni blogun hayırlı olsun. Turşu konusuyla ilgili olarak, sen millete “domaini gidip turşuculardan aldım” demesen kim bilecekti? Kendin kaşındın moruk. Onun dışında cpu sorununun domainle ilgisi olabilir mi? Bu kısım kulağımı tırmaladı. Son olarak da bu blogda her hafta en az 2 yazı okumak istiyorum, haberin olsun.

Tahsin S. dedi ki:

Selamlar abi. Teşekkür ederim. Turşu muhabbetinde de haklısın da ben bu kadar yürüyebilecek kapasitede bir konu olacağını düşünmemiştim, neyse canınız sağolsun n’apalım :) CPU aşımı meselesinde de abi o da aklıma geldi ama son 2 ayda olan bir sorun bu. Domainden olacağını sanmıyorum. Ve cidden benim de amacım o, hatta yazacağım konuları listelemiştim. Yardımların, görüşün ve varlığın için teşekkürler abi.

Berkay Taş dedi ki:

Başarılar dilerim abi harika isim bulmussun tabi yardım var bulan abiye de helal olsun harika bir blog renk uyumu var adıyla. Senden de böyle bir şey beklenir abicim kolay gelsin hayırlı ramazanlar

Tahsin S. dedi ki:

Sağolasın Berkay, teşekkür ederim abicim.

Enes dedi ki:

Ne gülmüştüm bee bu turşu olayına hala sırıtıyorum gülüyorum hayırlı olsun sonunda açtın haci.

Tahsin S. dedi ki:

Eyvallah Enes, de yapmayın artık oğlum lan :/

Mert Can Eyriyer dedi ki:

Hayırlı olsun Tahsin abim :) Takipteyim… Bu arada tuşu muhabbeti harbiden uzamıştı, noktayı koyduğun iyi oldu :D

Tahsin S. dedi ki:

Sağolasın Mert, olsun olsun güzel şeyler bunlar da çok uzayınca meselenin, sıkıntı çıkarıyo :)

aorhan dedi ki:

Hayırlı olsun Tahsin. Temayı da halletmişsin. Biralife dan daha güzel bu domain inşallah uzun uzun yazılar yazarsın ;)

Tahsin S. dedi ki:

Sağolasın abicim çok teşekkür ederim :)

Timur dedi ki:

Bana da en güzelinden hayırlı olsun demek düşer :) Hayırlı olsun kardeşim.

Tahsin S. dedi ki:

Çok sağol Timur, çok teşekkür ederim hacım :)

Yalçın Güler dedi ki:

Hayırlı uğurlu olsun abicim her zaman olduğu gibi yine takipteyiz ;) tahsinsungur.com da ki yazılarını buraya taşıyıp o siteye kapatsan nasıl olur abi

Tahsin S. dedi ki:

Sıfırdan başlamak istedim bu sefer, bakarsın oradan daha kaliteli olur burası? :)

mabel dedi ki:

E hayırlı olsun madem :)

Tahsin S. dedi ki:

Eyvallah abi, senin blogu da görmek istiyoruz artık :)

Burak Erikan dedi ki:

Tahsin Bey abi hayırlı vede uğurlu olsun . Güzel bir blog olucağına eminim. İsimi çok beğendim ayrıca turşu muhabbetinde dalga geçilecek durum bırakmadın valla o nasıl sövmektir

Tahsin S. dedi ki:

O küfür buzdağının sadece görünen kısmı diyim, sen hayal et gerisini :) Sağolasın yorumun için kardeşim teşekkür ettim.

Berat Bozkurt dedi ki:

Hayırlı olsun abi. Sık kullanılanlarda yerini aldın. 2 günde bir ziyarete geliyorum ve yeni yazılarını da bekliyorum.

FitnessDestek dedi ki:

Hayirli olsun abi.

Bilal dedi ki:

Hayırlı olsun taso, takipteyim

Tahsin S. dedi ki:

Eyvallah abi sağolasın :)

Ersin ÜZGÜN dedi ki:

Hayırlı olsun Tahsin. :) Turşucu olayını başında kaçırmışım ama sonrasında kahkaha atarak takip ettim. :) Bu arada host değiştirmene rağmen hala tahsinsungur.com adresin cpu aşıyor ise %90 temadan kaynaklı. Aynı şey benimde başıma gelmişti ve host yetkilisi ile test ederek denemiştik.

Bol kafeinli günler kardeşim. :)

Tahsin S. dedi ki:

Eyvallah usta sağolasın :) Çok tema denedim de sıkıntı devam etti her seferinde ya, düzeltemeyince iyi mi kötü mü ettim bilemem, sıfırdan başlayayım dedim. Bakalım, neler olacak..
Eyvallah sağolasın tekrardan :)

Mustafa dedi ki:

Hayırlı olsun Tahsin Bey

Pinquitte dedi ki:

Süper alanadlı yesyeni blogun hayırlı, uğurlu ve sevimli görünüyo burdan Tahsin. İnşallah uzun ömürlüsünden olur ve her anında, hatıranda yanında olur. Alanadı macerası güzeldi bence :D Uzadı ama “bolkafein” ile noktalanması cool oldu, boşver. Ne diyek, o zaman tekrar güzel bi “merhaba dünya” sana! :D

Tahsin S. dedi ki:

Heheh :D Teşekkür ettim Sn. Pinkuit. Macerayı da sonlandırdığımıza göre yazılara devam edelim madem neabalım.. :)

Ramiz TAYFUR dedi ki:

Başımın belası hayırlı olsun :) Bol bol yazda okuyalım! Hani aksatma şurayı..

Tahsin S. dedi ki:

Eyvallah abi, konu başlıklarım hazır :)

Kerim Potuk dedi ki:

Hayırlı uğurlu olsun Tahsin Bey

Tahsin S. dedi ki:

Sağolasın abi :)

Hayırlı olsun ağabey. Bol kafeinli yazılarını beklemekteyim :D

Tahsin S. dedi ki:

Canımsın, gelecekler.. :)

Seval dedi ki:

hayırlı olsun demeye biraz geç sanırım ama yinede olsun :D
başarılar

Yusuf Paçacı dedi ki:

Hayırlı Olsun. Geç oldu, güç olmadı :)