YORUM YOK

Ücretsiz Etkili Web Sitesinizi Oluşturun: Bedava-Sitem

14 Eylül 20205 dk'da okunur

Küçük yaşta arkadaşlarımın bilgisayar oyunlarına merakıyla başlamıştı benim de bilgisayarlara merakım. Mahalle oyunları yerini bilgisayar oyunlarına bırakınca internet kafelerden çıkmamaya başlamıştık. Ekibin başarısız oyuncusu olduğumdan nasıl daha iyi olurum veya hilesi var mıdır gibi araştırmalar yaparken web sitelerinin şatafatı odağımı oyunlardan çekivermişti zamanla. Oyunlar hakkında araştırmalar yapmak yerine nasıl ücretsiz web sitesi açabilirim derdimin peşine düşmüştüm, o zamanlardan yakın arkadaşımdır bedava-sitem.

Okuldan arkadaşlarımın da çok ilgisi yoktu bir arkadaşım dışında. Videolar hazırlayıp web sitesi oluşturuyor, o zamanlar youtube’a videolar çekip yüklüyordu, yardım almak için danıştığımda birkaç alternatif önermişti. Önerdiği siteler arasında azbuz, blogspot gibi ücretsiz platformlar vardı fakat kısıtlı imkanlar sunduğunu düşündüğümden ya da beceremediğimden başka alternatifler aramaya başlamıştım.

Zaman içerisinde tr.gg uzantılı web sitelerinin çoğunluğuna rastlamaya başlamıştım aramalarım sonucunda. Okuduğum yazılar da hep daha özgür, daha geniş tasarım yelpazesi, daha kolay düzenleme imkanından falan bahsediyordu. Stear adı altında Bedava-Sitem üzerinden o dönem profesyonel diyebileceğim ilk web sitemi açmıştım. O dönem alternatifleri arasında profesyonel imkanlar sunan en iyi website builder Bedava-Sitem’di. Hazır temaları düzenleme imkanının ötesinde kendinize has, özgün tasarımlar kullanmanıza da fırsat veriyor ve bunu yalnızca gösterdiği küçük reklam karşılığında yapıyordu. Formlar, forum desteği, imzalar, aktif yorum paneli, iletişim alanı, profesyonel standart temalar, arkaplan müziği, gazete, harita, galeri, sayfa şifreleme özelliği, üyelik, özel 404 sayfası, facebook entegrasyonlu yorum alanı gibi ihtiyaçlarınıza yönelik her türlü ekstra sayfayı oluşturabilme imkanı tanıyordu.

Bedava-Sitem.com, tüm bu profesyonel hizmetleri size sitenizde sadece reklam göstermek karşılığında sunuyor fakat sizin de sitenizden para kazanma ihtimalinizi kısıtlamıyor. Hatta bu işlemi kolaylaştırmak için de ekstraların arasında bu paneli kullanıcılarının hizmetine sunmuş ve tasarım bilgisi olmayanlar için özelleştirilebilir 27 adet profesyonel tasarımı için de reklamlarınıza özel bileşenler mevcut halde kullanılmayı bekliyor. İşletmeleriniz için rahatlıkla web sitesi oluşturabileceğiniz bu ücretsiz platform, size ihtiyacınız olan tüm bilgileri “ipuçları” menüsünde sunuyor. Örnek olarak kuaför salonunuz için bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız aklınızdaki soru işaretlerini giderebilmek için Kuaför Salonunuz için Etkili Web Sitesi Oluşturma Rehberi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bedava-Sitem’e nasıl üye olurum?

Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere Bedava-Sitem anasayfasındaki üyelik ekranını doldurup ücretsiz olarak .tr.gg uzantılı web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Bedava-Sitem
Bedava-Sitem Üyelik Oluşturmak

Üyeliğinizi oluşturduktan sonra sayfalarınızı, tasarımınızı, resimlerinizi ve yukarıda bahsettiğim ekstraları yönetebileceğiniz hızlı erişim menüsünün bulunduğu bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Üyeliğinizi gerçekleştirdiğinizde web siteniz profesyonel bir tasarım ile aktif hale gelecek. Sırada düzenlemeleri yapmak var.

Sayfalar menüsüne tıkladığınızda sizin için oluşturulmuş üç adet sayfa listelenecek, ziyaretçilerinizin sitenize giriş yaptığında karşılaşacağı anasayfa, “hakkımızda”, “gizlilik politikası” veya aklınızdaki herhangi bir sayfa için düzenleyebileceğiniz bir örnek sayfa ve ziyaretçilerinizin sizinle irtibat kurmasını sağlayabileceği iletişim sayfası. Bu sayfaları editör aracılığıyla düzenleyebilirsiniz. Aynı menü üzerinden ihtiyacınız doğrultusunda yeni sayfalar düzenleyebilir veya gereksiz sayfaları temizleyebilirsiniz.

Bedava-Sitem Sayfa Düzenleme Ekranı
Bedava-Sitem Sayfa Düzenleme Ekranı

Tasarım Düzenleme

Tasarım ayarlarında eğer kendinize özel geliştirilmiş bir tasarım yerine Bedava-Sitem servisinin kullanıcıları için hazırladığı profesyonel tasarımları kullanmak isterseniz sizi tasarımda değiştirmeniz gereken yerlerin düzenleneceği ekrana yönlendirecek. Açılan ekrandan logo ekleyebilirsiniz, sloganınızı düzenleyebilirsiniz, sitenizdeki aktif tasarımınızdaki slider alanını düzenleyebilirsiniz, telif hakkı ve sitenizin alt yani footer alanındaki bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Aynı ekran üzerinden kendinize özel geliştirilmiş tasarımınızı kullansanız bile Bedava-Sitem servisinin kendisine ait mobil tasarımını kullanabilir, renk ve metin hatta css düzenlemeleri de yapabilirsiniz. Siteniz için özel bir tema kullanmak istiyorsanız da tasarım ekranından CSS-Design tasarımını seçip gelişmiş ayarları kullanarak özel tasarımınızı aktif edebilirsiniz.

Bedava-Sitem Tasarım Düzenleme
Bedava-Sitem Tasarım Düzenleme

Resimleri Yönet

Özel tasarımlarınızda veya sitenizin genelinde kullanmak amacıyla görsellerinizi yükleyebileceğiniz bir bileşen daha mevcut. Oldukça kullanışlı olan bu Bedava-Sitem ekstrası, yüklemelerinizdeki karmaşıklığın önüne geçmek amacıyla yüklediğiniz görselleri klasörler aracılığıyla gruplayarak daha sağlıklı bir web sitesi oluşturmanıza imkan sağlıyor. Dilerseniz yüklediğiniz görselleri yine aynı ekran üzerinden dilediğiniz ebatlarda küçültebiliyorsunuz.

Bedava-Sitem Resimleri Yönetin
Bedava-Sitem Resimleri Yönetin

Mesajlar sekmesinden ise Bedava-Sitem çatısı altındaki diğer web sitesi sahipleri ile kişisel mesajlaşmalar gerçekleştirebilirsiniz.

Ekstralar

Bu menü vasıtası ile platformun size sunmuş olduğu ekstra özelliklere sahip olabilirsiniz.

Intro bileşeni, ziyaretçilerinize sitenizin anasayfasından önce göstermek istediğiniz ekranı oluşturmaya yarayan bir ekstradır. Bu ekstra sayesinde kişisel karşılama ekranınızı oluşturabilirsiniz. Flash intro bileşeni vasıtası ile de daha aktif bir karşılama ekranına sahip olabilirsiniz fakat bazı tarayıcılarda desteklenmiyor olabilir.

Anketler bileşeni ile yeni anketler oluşturarak ziyaretçilerinizin sizi hangi platformdan keşfettiğini, sitenizden memnun kalıp kalmadığını ya da merak ettiğiniz diğer soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz daha farklı bileşenler de mevcut, platformun Ekstralar menüsünde ihtiyacınız doğrultusunda Facebook yorumları, üyelere özel sayfalar, haritalar, galeriler, forumlar ve ziyaretçi defteri gibi diğer ekstraları da kullanabilirsiniz.

Bedava-Sitem Ekstralar
Bedava-Sitem Ekstralar

Sitenizde kontrolünüz dışında başka bir reklam veya herhangi bir içerik görünsün istemiyorsanız cüzi fiyatlar karşılığında reklamlarınızı kapatabilir ve tr.gg alan adı uzantısı dışında kendi profesyonel alan adlarını kullanmak isterseniz geçiş yapabilirsiniz.

 

Yazıyı beğendiyseniz abone olabilirsiniz!

Epostanızı bırakırsanız bu blogdaki her yazı size bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir