Göğüs Estetiği Hakkında Her Şey!

0

Meme Estetiği özellikle hamilelik sürecinde ve doğum sonrası emzirme dönemlerinde kadınların oldukça tercih ettiği estetik operasyonların başında gelmektedir ve sıklıkla da tercih edilmektedir. Kişiler doğum sonrasında göğüslerinde rahatsız olacak derecede sarkıklıklar ve göğüslerindeki dolgunlukta azalma gözlemliyorsa emzirme dönemi bittikten sonra meme estetiği operasyonuna başvurabilir. Ancak burada önemli olan nokta kişilerin emzirme dönemini sonlandırmış olması ya da emzirme süreci devam ediyorsa da bu konuda mutlaka doktorlar bilgilendirilmelidir. Meme estetiği söz konusu olduğunda genellikle tercih edilen işlemlerin başında ise meme dikleştirme, meme küçültme ve meme büyütme operasyonları yer almaktadır.

Meme Dikleştirme operasyonu ise memenin küçüklüğü ya da büyüklüğü ile alakalı olarak yapılan bir işlem değildir. Ancak meme dikleştirme operasyonu gerçekleştirmek isteyen kişilerin, memenin sarkmasına neden olan bazı faktörler yer almaktadır. Örneğin kilo alıp vermeye bağlı olarak göğüslerde sarkmalar meydana gelebilir bu durumlarda ememe dikleştirme ameliyatı uygulanmaktadır.

Meme dikleştirme nasıl yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı genellikle genel anestezi altında yapılır. Ancak kişilerin genel durumuna bağlı olarak lokal anestezi ile de yapılabilmektedir. Ameliyat süresi ise yaklaşık 2-3,5 saat sürmektedir. Operasyonun ardından 1 ya da 2 gün hastanede kalınır ve daha sonrasında ise rutin kontrollere gelmek üzere hasta taburcu olabilir. Memelerde yaklaşık 2-3 hafta hafif şişlik ve gerginlik olur. Bazı hastalarda ekstra olarak morarmalar olabilir ancak bu durum 7-10 gün içinde yok olur.

Meme Büyütme operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin genellikle gözle görülür derece göğüslerinin küçük olduğu gözlemlenmektedir. Yani ihtiyaç dolayısı ile yaptıran kişiler olduğu gibi meme büyütme ameliyatını aslında tamamen daha fazla büyük göğüslere sahip olmak isteyen kişilerin de yaptırdığı bilinmektedir.

Meme büyütme ameliyatı için uygun bir adaylar kimlerdir?

Memelerin birisi diğerine göre gözle görülür derecede küçük ya da büyük ise, Kişilerin vücut yapısına oranla göğüsler küçükse, hamilelik sonrasında emzirmeye bağlı göğüslerde ufalma meydana gelmiş ise, kişiler göğüslerinin küçüklüğüne psikolojik anlamda takıntılı bir hale gelmiş ise meme büyütme operasyonundan yararlanabilmektedir. İşlemdeki detayların en başında ise seçilen protezin büyüklüğü gelmektedir. Detaylı bilgi için ise www.drleylaarvas.com’u tıklayın!

PAYLAŞ
Önceki İçerikTahsin “Bey”in Hikayesi
Sonraki İçerikAnkara dudak dolgusu kliniklerinde başarı
Elektronik Haberleşme okuyorum. HTML/Css, az çok php ve biraz da Jquery bilen, müzik üretebilen, grafik tasarım konularında iddaalı birisiyim. Kişisel, tasarımsal ve diğer kategorilerde yazılar yazmaktayım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi buraya girin