15 YORUM

Unutamadığım Oyunlarım

28 Şubat 20162 dk'da okunur

Uzun zamandır attığım ilk kısa başlıklı yazı, aferin bana. Buralara mimle gelmeyeli epey zaman oldu sanırım, blog açılalı kaç ay oldu zaten mim gelmeyeli en fazla ne kadar olmuş olabilir ki. Neyse, Sezer abi bu durumu sonlandırıp güzel bir konudan benim de nasiplenmem gerektiğini düşünüp bana paslamış, kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.

SuperMario

smario

Çocukluk dönemi 90lı yıllara tekabül eden birçok insana unutamadığı oyunu sorsanız %98 ihtimalle Mario diyecektir, %2lik yanılma payı ise Contra ve Tank90’a ait. Gözlüğü boşa takmıyorum ben, oyunu kaydetme imkanımız olmadığından oyunu bitirme ümidiyle çocukluğumu yedim o televizyon karşısında. Prensese hiç kavuşamadım yalnız, onun burukluğunu hala taşırım şu yaşımda.

Tank90

tankdoksan

Ah ulan kartal.. Özene bezene demirlerle, farklı farklı tuğlalarla, yeşilliklerle süslerdim düşmanlarımın yollarını da bölümü geçince o dizdiğim savaş alanından eser kalmazdı.. Abimin istediği gibi oynamazsam gider kartalı vurur beni delirtirdi herif, kavgalara bak.

Snake

sneyk

Öyle hastasıydım bu oyunun, iPhone’uma kurmuştum bu oyunu, gören gülerdi. Duvara ya da kuyruğuna toslayınca çıkan “CRRRK!” sesi gelir kulağıma bu oyunun görsellerine denk geldikçe.. Ne bataryalar harcattı bana vakti zamanında..

Contra

contra

Eniştem evlerine VCD alınca kuzenimi daha sık ziyaret etmeye başlamıştım, az mı kaçtık o ateş saçan makinelerden, az mı haşat ettik şerefsizleri.

PES5

pesfive

İnternet kafede bu oyunu ne zaman oynamaya kalksam illa kendi adamımı yapıp forvete koyup o şekilde maça başlardım. Eskileri hatırladıkça böyle duygulanıyorum, ah ulan jR.TaHSiNn, ne goller atardım senle be.

NFS2

nfstu

Bilgisayarımın Başlat menüsünden bir görüntü + ilk aşkım. Sadece benim değil, birçok akranımın ilk aşkı..

CS 1,6

csbe

İnternet cafe’de ilk oynadığım oyundur Counter. 2 yıl evvel sanırım, Beyazıt abiyle birlikte kapışırız diye indirdim, o gün bugündür her gece yatmadan botlarla 2 el atar, bikaçını vurur, bikaç bomba yer yatarım.

..ve bunlar gibi daha nicesi. Asıl unutamadığım, aslında hepimizin ilk oyunu olan ama hiçbirimizin aklına Mario’dan evvel gelmeyen Mayın Tarlası. Üniversitede programlama dersinde daha modern görünüme sahip olanını tekrar yaparak kendimce çocukluğuma olan vefa borcumu ödediğimi düşünüyorum. Sezer abiye bu güzel anılarımı hatırlamama sebep olduğu için tekrar teşekkür eder, bana gelen mimi bira göbeğimde yumuşatıp Emir‘e, Tuğrul‘a ve Erdem‘e paslıyorum.

Selametle.

 

 

Yazıyı beğendiyseniz abone olabilirsiniz!

Epostanızı bırakırsanız bu blogdaki her yazı size bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Berkay dedi ki:

Vay be abi Mario ben de oynardım :D İlla 90lara tekabül etmez bu oyun :) Contra hariç hepsini oynamışımdır büyük ihtimalle :D Duygulandım bea :)

Sohbet dedi ki:

kovboy oyunu vardi. bide metal silok falandi hos oyundu. tabiki tetris tabikide

Emir Kenar dedi ki:

Ooo Contra. Hiç oynamayı beceremedim. Adamları öldürürken düşen silahları kaçırıyordum, silahları yakalarken de ölüyordum :D

Tahsin S. dedi ki:

Beceriksizsen demek ki.. :D

Emir Kenar dedi ki:

Evet beceriksizim o konuda biraz :D

Manolya dedi ki:

GTA5’i tavsiye ederim :)

Ramiz TAYFUR dedi ki:

Belirtmiş olduğun bütün oyunları oynama fırsatı buldum paşam. Maziye götüren güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık ;).

[…] Mim orucunu Tahsin Sungur sayesinde (varolsun) bozalım dedik. […]

NFS Underground 2 den önce Underground’da efsaneydi. Ordada başka bir güzel ablamız vardı :)

Yasemin dedi ki:

Yazıyı okuyunca aklıma en favori bilgisayar oyunum supaplex geldi. Çocukluk işte saatlerce bölüm atlamaya çalışıp dururdum.

Yaşar dedi ki:

tank oyununu ne oynardım ya bak görünce şimdi yine özledim olsa da oynasak keşke hiç büyümeseydik

Sema dedi ki:

GTA yeni yeni çıkmaya başlamıştı o zmanlar ne oynardık ya kardeşim ile ben kavga ederdik oyun için :)

Senaramist dedi ki:

cs 1,6 ve nfs Güzel günlerdi

Ramazan dedi ki:

Bu oyunları keşke macbook bilgisayarlardada oynayabilsek.