4 YORUM

Yakında: Bolkafein Android App

21 Şubat 20162 dk'da okunur

Okulda gördüğüm 3 saatlik programlama dersinden, sonrasında verilen C# ile Mayın Tarlası ödevinden gelen özgüven beni uçsuz bucaksız bir yola sürüklüyor ufak ufak. Beklemediğim girişimlerde buluyorum kendimi, hayatımın bir alanında yoktu yani blogum için bir Android uygulama yapmak, mukadderatmış.

Screenshot_2016-02-21-02-21-30

Grafikleriyle beraber büyük bir kısmını tamamladığım Bolkafein uygulaması sadece Android’de olacak. Klasik RSS Reader mantığıyla, gayet basit tutulmuş bir uygulama. İçerisinde hiçbir şekilde reklam bulunmayacak. Herhangi bir yorum alanı olmayacak. Sadece layk atabilecek uygulamayı kullanacak arkadaşlar. Öyle çok bir yükleme sayısına ulaşacağını düşünmüyorum. Zaten amacım da binlerce milyonlarca indirilsin değil, öyle olsa oyun yapardım.

karikatur

Uygulama yapmak aklıma düştüğünden beri kullanacak olanlara bir özellik sunsun, kullanan arkadaşlar, Bolkafein’in, okuruna değer verdiğini hissetsin diye şöyle birşey düşündüm;

Siteyi uygulamadan takip edecek arkadaşlar hiçbir şekilde reklam görmeyecek, ne bir tanıtım yazısı, ne bir banner, ne bir yabancı link. Sitedeki her yeni yazı bildiri olacak gelecek. Uygulamada sadece yazılar, kategoriler ve iletişim sayfası olacak, arşiv ve hakkımda sayfası gibi olmasa da olur sayfaları gerekli görmediğim için koymadım (hem arşiv sayfası benim blogda zaten yok, neden koyayım). Yorum alanı yok, söylediğim gibi, beğenilen yazıyı yıldızlayabilecek uygulamayı kullananlar, bunun haricinde kendilerini yorum yapmak zorunda hissetmeden, blogdan sadece alacaklarını alıp çıkabilecekler, ekstra durumlar için zaten iletişim sayfası hazır, tenime nüfuz etmeyi hayal etmeyen kimseler bana o sayfa içerisinden anında ulaşabiliyor. Yazıyı başka kimselere ulaştırmak isteyen olursa diye de Paylaş butonunu da yerleştirdim.

aslanuygulamam

Uygulamada hatalar illaki olacak, düzelmeye de çalışıyorum farkında olduklarımı. Yazılar RSS ile çekildiğinden ötürü bazı CSS ve JS gerektiren yazılarda hatalı görünümler meydana gelecektir, üzerinde çalışıyorum ama çözemeyeceğimi de farkında gibiyim.

Köklü değişime gidilebilme ihtimaline karşı uygulamanın ekran görüntülerini paylaşmıyorum, çünkü hala belirli kararsızlıklar var kafamda ve sadece oturmuş mantığıyla birlikte oturmuş grafiklerini paylaşmak istedim.

Tester olmak isteyen arkadaşlar da gerek yorum, gerek sosyal medya, gerekse iletişim sayfasından bana ulaşabilirler. Yakında Play Store’da görüşmek üzere.

 

Yazıyı beğendiyseniz abone olabilirsiniz!

Epostanızı bırakırsanız bu blogdaki her yazı size bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Berkay dedi ki:

Ben test ederim seve seve :D

Tahsin S. dedi ki:

Kafamı kurcalayan bi bug var, ilgilenip atıcam sana da :)

Serhat dedi ki:

Her ne kadar Windows Phone kullanıcısı olsamda uygulamanı sabırsızlıkla bekliyorum. İnşallah ortaya güzel bir uygulama çıkar :)

Tahsin S. dedi ki:

“Madem yapıyoruz, güzelini yapalım” mantığı önplanda olup, beklentileri boşa çıkarmayı düşünmüyorum, teşekkürler :)